SZYBKI KONTAKT: 22-877-36-50

INFORMACJE

LICZNIK ODWIEDZIN

DOWÓD REJESTRACYJNY - zgubiony, skradziony.

icon2W przypadku, kiedy właściciel pojazdu zgubił lub co gorsze, skradziono mu dowód rejestracyjny, podstawowym pytaniem jest czy w dowodzie był wpisany ważny termin badania technicznego. Jeżeli termin jest aktualny, Stacja Kontroli Pojazdów w której dokonano ostaniego badania, powinna wystawić odpis zaświadczenia z badania z aktualną datą.

 

Z zaświadczeniem i kartą pojazdu ("czerwoną książką") można się udać do Wydziału Komunikacji, który wyda nowy dowód rejestracyjny z aktualnym terminem badania. Termin następnego badania znajduje się w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) i Wydział może z tego zapisu skorzystać, ale może również zażądać potwierdzenia ze stacji.

Jeżeli w zgubionym dowodzie rejestracyjnym nie było ważnego badania technicznego należy z kartą pojazdu udać się na Stację Kontroli Pojazdów i wykonać badanie. Z zaświadczeniem i kartą pojazdu udać się do Wydziału w celu wyrobienia nowego dowodu rejestracyjnego.

Właściciel pojazdu, jeżeli podejrzewa kradziesz dowodu, powinien rozważyć wymianę numeru rejestracyjnego, a co za tym idzie tablic rejestracyjnych.